cke jaworzno

Baza wyszukanych fraz

Polska bez długu

Temat: OKE Jaworzno ... Matura 2009
a nie widzisz ze temat jest nazwany CKE JAWORZNO moze poszukaj sobie swojego CKE

btw powodzenia (a napewno ci sie przyda!) na maturze
Źródło: tematymatura.fora.pl/a/a,222.htmlTemat: MATURA 2010.....OKE JAWORZNO.....Ślaskie
Dlaczego na tej stronce co kolega podał w temacie wyżej zestawy z CKE JAWORZNO a CKE WARSZAWA powtarzają się często ?
Źródło: tematymatura.fora.pl/a/a,288.html


Temat: ZSTI Chorzowska Gliwice
pare moich znajomych jedzie do Jaworzna do CKE,gdyż nie możliwe jest dla nich to jak jest.. pełno błędów.. nie tylko z maturami a także z egzaminami gimnazjalnymi
Źródło: widzinamsie.fora.pl/a/a,187.html


Temat: MATURY DODATKOWE
Cke informuje: Na podstawie § 97a ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU nr 199, poz. 2046, z późniejszymi zmianami) dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ustala następujące terminy i miejsca przeprowadzenia egzaminu maturalnego dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na przystąpienie do egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie.

Egzamin odbędzie się w następujących terminach:

9 czerwca język polski, informatyka, historia sztuki, wiedza o tańcu, język grecki
10 czerwca język angielski, język niemiecki
11 czerwca biologia, wiedza o społeczeństwie
13 czerwca język francuski, matematyka
14 czerwca historia, chemia, język rosyjski
15 czerwca geografia, fizyka i astronomia

Rozpoczęcie wszystkich egzaminów o godzinie 9.00.

Egzamin będzie przeprowadzany w:

OKE w Gdańsku Gdańsk, ul. Na Stoku 49 (siedziba OKE)
OKE w Jaworznie Jaworzno, ul. Mickiewicza 4 (siedziba OKE)
OKE w Krakowie Kraków, aleja F. Focha 39 (siedziba OKE)
OKE w Łomży Łomża, ul. Nowa 2 (siedziba OKE)
matematyka w języku litewskim LO w ZSO z Litewskim Językiem Nauczania, Puńsk, ul. 11 Marca 16
historia - II LO im. Marii Konopnickiej, Łomża, pl. Kościuszki 3
OKE w Łodzi VIII LO im. Adama Asnyka, Łódź, ul. Pomorska 105
OKE w Poznaniu informatyka, język niemiecki - Poznań, ul. Gronowa 22 (siedzibaOKE)
inne przedmioty IX LO im. K. Libelta, Poznań, ul. Warzywna 24
OKE we Wrocławiu Wrocław, ul. Zielińskiego 57 (siedziba OKE)
OKE w Warszawie III LO im. Gen. Sowińskiego, Warszawa, ul. Rogalińska 2

Źródło: www.cke.edu.pl
Źródło: 4forum.piox.pl/viewtopic.php?t=601


Temat: 23.04.2009 Trzech zatrzymanych ws. przecieku gimnazjalnego
Policja zatrzymała dyrektorkę jednego z gimnazjów na warszawskim Mokotowie. Jak dowiedziała się TVN Warszawa, kobieta może być zamieszana w wydanie testów 18-latkowi, który umieścił je w internecie. Nastolatek również jest w rękach funkcjonariuszy. Jak poinformowała policja, doszło również do trzeciego zatrzymania.

Informację o zatrzymaniu 18-letniego mieszkańca Warszawy potwierdził rano w TVN24 Mariusz Sokołowski z komendy głównej policji. - Policjanci przy pomocy ABW szybko ustalili adres IP i dotarli do tego młodego człowieka – mówił Sokołowski. Policjant poinformował, że 18-latek został zatrzymany w środę o godzinie 22. – Sprawa jest rozwojowa, w tej chwili policjanci docierają do kolejnych osób – powiedział Sokołowski, który nie wykluczył dalszych zatrzymań.

Kilka godzin po tym napłynęły informacje o kolejnych zatrzymaniach. Jak dowiedziała się TVN Warszawa, policja zatrzymała dyrektorkę jednego z gimnazjów na Mokotowie. Zatrzymana została też sprzątaczka gimnazjum spokrewniona z 18-letnim Adamem Z. Chłopak w trakcie przesłuchania przyznał się do umieszczenia w internecie pytań i odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego. Czytaj więcej na tvnwarszawa.pl

Policja oficjalnie informuje o trzech zatrzymanych: 18-letnim Adamie Z. oraz dwóch pracownikach jednej z warszawskich szkół. - Mogą one mieć związek z tą sprawą - powiedział nadkom. Marcin Szyndler.

"To nie jest klasówka w VIb"

- Cieszę się z tego zatrzymania - powiedział TVN24 prof. Krzysztof Konarzewski, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. - To nie jest klasówka w VIb, tylko egzamin państwowy - mówił przewodniczący, komentując sprawę zatrzymania 18-latka. Konarzewski oświadczył, że ujawnienie takich danych jest poważnym naruszeniem prawa i sprawcy takich przecieków muszą liczyć się z odpowiedzialnością. Szef CKE już wcześniej zapowiedział, że egzaminy nie zostaną unieważnione w całym kraju i uczciwi gimnazjaliści nie mają czego się obawiać.

"Natknąłem się na następujący plik"

Cała burza zaczęła się wczoraj, kiedy na platformę Kontakt TVN24 otrzymaliśmy informację o tym, że testy z części humanistycznej dostępne były w sieci dzień przed egzaminem. - Szukając zadań powtórzeniowych i odpowiedzi do dzisiejszego testu, natknąłem się na następujący plik - napisał internauta i w mailu podał link zawierający test gimnazjalny. Okazało się, że plik został umieszczony w serwisie speedyshare.com - platformie umożliwiającej internautom zamieszczanie własnych plików. Jak wynikało z informacji w serwisie, plik został zamieszczony we wtorek po godzinie 21.

Kolejny przeciek? Naruszone koperty

Jak poinformowała reporterka TVN24, w jednym z gimnazjów na terenie Mazowsza stwierdzono naruszenie koperty zawierającej jutrzejszy egzamin z języka obcego. W Centralnej Komisji Egzaminacyjnej trwa narada, co zrobić z tym faktem. Jedną z ewentualności jest powtórzenie egzaminu, ale tylko w tej jednej placówce.

Śląskie: Policja bada sprawę wycieku do internetu

Odpowiedzi z testów egzaminacyjnych dla gimnazjów znalazły się w środę także na stronie jednego z gimnazjów w Sosnowcu. Zawiadomienie w tej sprawie do policji złożyła przedstawicielka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. - Wezwaliśmy kilka osób do złożenia wyjaśnień, nikogo dotychczas nie zatrzymano. Czynności trwają - powiedział Paweł Warchoł z sosnowieckiej policji. Prawdopodobnie jeszcze w czwartek śledztwo w tej sprawie rozpocznie Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu.

"To byłoby samobójstwo"

Odpowiedzi ze strony sosnowieckiego gimnazjum nr 9 już usunięto. - Osobiście wątpię, by zrobił to ktoś z uczniów tej szkoły. To byłoby samobójstwo. Bardziej prawdopodobna jest hipoteza o ataku hackerskim - powiedział dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie Roman Dziedzic.

Jak dodał, w związku z tą sprawą egzaminatorzy będą szczególnie wnikliwie oceniać prace. - Możliwe jest stwierdzenie, które z nich powstały w oparciu o znane wcześniej odpowiedzi. Jeśli odpowiedzi przygotowała jedna osoba, to zawsze jest w pewien sposób charakterystyczne - zapewnił dyrektor.

Czwartkowy egzamin przebiega w województwie śląskim tak, jak planowano. - Boję się jednak dzisiejszego dnia. Te informacje na pewno skłoniły uczniów do szukania w internecie, to może spowodować w ich głowach chaos i zamieszanie - przyznał dyrektor Dziedzic.

źródło: tvn24.pl
Źródło: forum.radioparty.pl/index.php?showtopic=24632


Temat: Zaoczna historia-warto? co po maturze?
paperCUT dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

Myślę nad odwołaniem, rodzice też mi każą (hehe, to już nie ten wiek, żeby mi coś kazali, ale w tym przypadku zdecydowanie każą) jechać do Jaworzna, bo pamiętają, jaka byłam zadowolona po maturze z historii. Potem euforia trochę zmalała (po zapoznaniu się z kluczem na stronie CKE), ale zamiast na 80 liczyłam na ponad 60%, a jak zobaczyłam te 40% to

Mam jeszcze szansę złożyć na zaoczne na UJ, ale nie wyobrażam sobie dojeżdżać 3 godzin pociągiem w każdy weekend...

No właśnie, w każdy? Czy co 2 tygodnie? Wstyd, nawet nie wiem na jakie studia chcę iść. Jak jest z tymi zajęciami na zaocznych?

Właśnie tak sobie po cichu myślałam, żeby po roku przejść na dzienne. Na razie nie mam prawka, ale chyba w ciągu roku zrobię To bym sobie dojeżdżała. A ewentualnie zaocznie zaczęłabym jakiś drugi kierunek. Ale dziennie musi być coś co mnie pasjonuje - historia.

To mówisz, że można przenieść się na dzienne przechodząc ponownie przez rekrutację (ale wskakując na drugi rok od razu?) Jeżeli tak to napiszę sobie rozszerzony angielski i polski za rok, żeby zwiększyć szanse. No i poprawię tę nieszczęsną historię. Angielski i tak planowałam podszkolić, bo 74% z pp to trochę wstyd.

Na zaocznych studiach też są stypendia naukowe?


Powiem szczerze, że mam w głowie taki mętlik. Z jednej strony, powiedzmy po prawej siedzi mi jeden stworek i mówi: Chyba zgłupiałaś, historia? Co po tym będziesz robić? Buhahaha, w dzisiejszych czasach się myśli o przyszłości, a nie studiuje to co się lubi! Będziesz spać pod mostem i umrzesz z głodu! Zrób sobie rok przerwy, zdaj matematykę, w Gliwicach masz polibudę i tak jest Twoje miejsce. Głupia nie jesteś. Kiedyś lubiłaś matmę. Teraz tylko sobie wmawiasz, że nie lubisz bo miałam w LO beznadziejną nauczycielkę A drugi stworek wytacza kontrargumenty: Ty i zadania? Ty i ścisłe przedmioty? Buhahaha już to widzę. Studiuj z pasją, wybierz kierunek, na którym będziesz szczęśliwa, na którym rozwiniesz swoją pasją. A przyszły pracodawca pomyśli, że skoro skończyłaś historię, to umiesz logicznie myśleć, kojarzyć fakty. Doceni Cię. Zrobisz certyfikaty z języków i świat stanie przed tobą otworem. Przecież pięknie piszesz. Możesz pisać historyczne artykuły do gazet, pracować w archiwum, i IPNie. Tyle możliwości. Tylko daj sobie szansę i z góry nie zakładaj, że będziesz bezrobotna.

Na myśl, że będę poznawać przeszłość, na mojej buzi pojawia się uśmiech. Chyba to świadczy o tym, że mój wybór jest dobry

Poznałam trochę akademickich książek, ale takich dosyć starych, od mojej pani profesor z LO (pożyczyła mi, jak przygotowywałam się do olimpiady) i to jest to, czego chcę się uczyć!

A jestem z gminy Czerwionka-Leszczyny, nie wiem czy kojarzysz, bo to dość małe jest
Mogłabym na historię nauczycielską do Rybnika iść, ale pociąga mnie ta archiwalna.
Źródło: forumwns.lh.pl/viewtopic.php?t=5489


Temat: W naszym regionie matury nie zdał co piąty uczeń


Maturę w woj. śląskim zdawało niewiele ponad 52 tys. uczniów, w tym około 46 tys. tegorocznych absolwentów. Reszta poprawiała wyniki z poprzednich lat. Egzaminy zaliczyło 80 proc. zdających. Ustny język polski zaliczyło w tym roku 98 proc. osób, zaś pisemny 96,51 proc. Specjaliści nie są jednak zadowoleni. Zauważają, że poziom języka niestety nieustannie się pogarsza - uczniowie mylą znaczenie słów, niestarannie je dobierają. Najlepiej na maturze wypadli uczniowie z Piekar Śl., gdzie maturę zdało 87 proc. osób, a najgorzej uczniowie z powiatu częstochowskiego (63 proc.).

Co piąty maturzysta - ponad 80 tys. na 415 tys. zdających w całym kraju - oblał maturę. Połowa z nich nie poradziła sobie tylko z jednym przedmiotem, więc jeszcze w sierpniu będzie miała szansę na poprawkę. Ponad 2 tys. maturzystów poległo na wszystkich trzech obowiązkowych egzaminach.

Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ministerstwo Edukacji ujawniły wczoraj wyniki tegorocznej matury.

- Zdawalność na poziomie 79 proc. to naprawdę dobry wynik - przekonuje Barbara Czarnecka-Cicha, szefowa Wydziału Matur w CKE. Lepiej było tylko rok temu - maturę zdało wtedy 89 proc. absolwentów. Ale tylko dlatego, że były minister Roman Giertych chciał poprawić statystyki i przyznał świadectwa dojrzałości uczniom, którzy na maturze oblali jeden przedmiot.

- Absolwenci państwowych szkół poradzili sobie w tym roku na wszystkich przedmiotach i poziomach znacząco lepiej niż ci ze szkół prywatnych. To ogromne zaskoczenie - zaznacza Czarnecka-Cicha. Średni wynik w państwowych szkołach był aż o 22 proc. wyższy niż w prywatnych. Matura obnażyła ubogi i pełen błędów język młodzieży. Maturalne prace pokazały, że uczniowie często nie rozumieją poleceń, nie znają znaczenia trudniejszych zwrotów i słów.

W woj. śląskim egzaminy zaliczyło 80 proc. wszystkich zdających. Najsłabiej wypadli uczniowie piszący wiedzę o społeczeństwie, biologię i matematykę.

Wyniki matur do szkół przywozili kurierzy. W IV LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Chorzowie już od rana przed szkolnym sekretariatem kłębił się tłum młodych ludzi.- Bardzo się denerwowałyśmy - mówiły absolwentki liceum. - Chyba bardziej niż przed maturą.

Ola Stępień z IV LO w Chorzowie zdobyła aż 72 proc. pkt na poziomie rozszerzonym z pisemnego j. polskiego. - Nie mogę uwierzyć w taki wynik - cieszyła się. - Chciałabym dostać się na polonistykę w Warszawie i mam nadzieję, że wszystko się ułoży. Złożę dokumenty także do Lublina na historię z j. polskim.

Co ciekawe, wśród tylko tegorocznych absolwentów zdało 82 proc. Jednak oprócz maturzystów z 2008 r., egzamin pisali także absolwenci z poprzednich lat. Stąd wynik dla wszystkich wyniósł w woj. śląskim 80 proc. W całej Polsce maturę zdało 79 proc. uczniów. Nasz region należy do pięciu województw, w których zdało ponad 80 proc. uczniów. Najlepiej w woj. śląskim z maturą poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących. W tych szkołach egzaminy zaliczyło aż 91 proc. zdających. W technikach 74 proc., w liceach profilowanych - 65 proc., w liceach uzupełniających - 45 proc, a w technikach uzupełniających zaledwie 34 proc.

Najlepiej na maturze wypadli uczniowie z Piekar Śl., gdzie maturę zdało 87 proc. uczniów. Nieźle wypadli też absolwenci z Mysłowic, Bielska-Białej, powiatu cieszyńskiego, bieruńsko-lędziń-skiego, mikołowskiego, pszczyńskiego, bielskiego, lublinieckiego.

Najsłabiej było w powiecie częstochowskim (63 proc.) i gliwickim (65 proc.). Jednak w powiecie częstochowskim do matury przystąpiło tylko 240 uczniów, zaś w samej Częstochowie - 4366 i tu zdało 82 proc.

- Egzaminy maturalne są zawsze trudne do analizy m.in. z tego powodu, że zdaje je także bardzo duża grupa uczniów z poprzednich lat - mówi Jadwiga Brzdąk, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

Żeby zdać egzamin dojrzałości z każdego przedmiotu trzeba było uzyskać co najmniej 30 proc. punktów. Jeżeli ktoś nie zdał tylko jednego przedmiotu ustnego lub pisemnego, w sierpniu może przystąpić do poprawki.
[...]

Monika Krężel, Magdalena Kula
Źródło: forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=3511Cytat

Jak trudno jest godzić jednocześnie władzę i zgodę. Tacyt

Meta